Yeni doğan bebekler ilk aylarında  genellikle akşama doğru birden bire huysuzlanıp  bacaklarını karnına çekerek, kızarıp bozarıyor, ellerini yumruk yapıyor ve sanki canı çok acıyormuş gibi sürekli ağlıyor,  üstelik bu durum, haftanın çoğu günü aynı saatlerde tekrarlanıyor ise, bebek büyütmenin en zor dönemlerinden biriyle karşı karşıyasınız demektir. 

Emziren annelerin yedikleri besinlerden ya da bebeklerin beslendikleri mamaların içeriklerinden kaynaklanan alerjik reaksiyonlar sonucu yoğun bir bağırsak gazı oluşabilmektedir. Sindirim sistemi tam olarak olgunlaşmamış yeni doğan bebekler kendilerinde oluşan gazı çıkaramamaktadırlar. Oluşan bu duruma doğal olarak, huzursuzluk ve sürekli ağlama şeklinde tepki vermektedirler.

Sağlıklı bebeklerde görülen bu duruma KOLİK adı verilmektedir. Kolik, bir hastalık değildir ve bebeğe zarar vermez. Bebeklerin yaklaşık % 10' unda görülen bir tablodur. Dış dünyaya uyum sürecinin bir parçası olarak kabul edilmektedir. 

Kolik sendromu, yeni doğan bebek doğduktan sonar 2-3 haftalık olduğunda başlar, 4-6. haftada en yoğun döneme ulaşır, çoğunlukla 4. ayda sonlanır. Ebeveynler genellikle  bebeklerinin yaşadığı bu olumsuzluk karşısında, yumuşak bir battaniyeye sarma,  kucaklayıp sarılma,  ninni, şarkı söyleme, müzik dinletme,  kucakta veya beşikte sallama,  karnına ılık yağ ile masaj yapma,  karnına ılık havlu koyma,  ılık bir banyo yaptırma,  bebek arabasında ileri geri gezdirme,  kendi arabalarına bindirip gezdirme,  emzik verme  gibi yöntemlere başvururlar. Ancak kullanılan bu yöntemler tam olarak sorunun çözülmesi için tek başına yeterli etki göztermez.Fizyolojik olarak en etkili doğal çözüm YABY BABY’ dir.

YABY BABY; Tek kullanımlık bebek tahliye tüpüdür.

- Sfinkteri Kası: Kalın bağırsağın dışa açıldığı bölgede (anüs-makat) dışkılama kontrolünü sağlayan kaslardır.

- Bebeğinizde oluşan gazı spazm halinde hapseden sfinkteri kasının masaj ile yumşamasını ve dolayısı ile bebekte oluşan gazın doğal olarak tahliyesini sağlar.

- Bebeğin sfinkteri kasına ulaşacak uzunlukta (0,9 mm) geliştirilmiştir. 0.9 mm olan mesafe den daha fazla ileriye gidilmesine izin vermez. Durdurucu bir bariyere sahiptir.

- Geri dönüştürülebilir bio uyumlu malzemeden üretilmiştir, latex ve BPA ve PVC gibi tehlikeli madde ve kimyasal içermemektedir.

- Yumşak ve yuvarlak bir uç yapısında tasarlanan ve üretilen YABY BABY,  bebeğin yaralanmasına ve zarar görmesine izin vermez.

- Hem ev kullanımı için hem de hastanelerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

- Tek kullanımlıktır, sağlık açısından risk taşımaz.

- TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Gen ve Bioteknoloji Enstitüsü Labaratuarlarında Sitotoksisite (ISO 10993-5), Sensitizasyon (ISO 10993-10), Guine Pig Max. (OECD TG 406) ve İritasyon Testleri yapılmıştır. 

- Sağlık Bakanlığı TITCK tarafından Clas 1 kapsamında onaylanmış bir üründür.

- YABY BABY ürünü, YABBY TECH firması tarafından patent koruması altına alınmıştır. 

AR-GE ve İnovasyon süreçlerini her aşamada destekleyen yenilikçi ürün ve servisler geliştirmektedir.